Labradoras | Paminklų gamyba | Antkapiai

Akmens skalda

Akmens skalda – tai ekologiška ir nebrangi medžiaga, kurios panaudojimo būdų galima išskirti ne taip ir mažai. Palanku tai, kad galima rinktis iš įvairių akmens skaldos spalvų, galima išdėlioti tikrai įspūdingas mozaikas, kurios namų aplinkai suteiks dar daugiau išskirtinumo. Būdų, kaip galima panaudoti akmens skaldą, galima išskirti ne taip ir mažai, taigi, kurie jų galėtų geriausiai pasiteisinti?

Takai ir takeliai

akmens skalda

Jei nusprendžiama takus kloti plytelėmis, jau po pirmųjų poros metų tenka pastebėti įvairius pažeidimus (dirvožemis susiplūkia). Jei takai bus padengti akmens skalda, tokių problemų galėsite išvengti – šią medžiagą galėsite panaudoti net ir labai akmeningose vietovėse.  Jei nuspręstumėte pakeisti takų ar takelių vietą, tą padaryti tikrai nebus sudėtinga, jei bus naudojama skalda.

Apsauga nuo piktžolių

Niekam ne paslaptis, kad gali padėti išvengti įvairių piktžolių augimo. Tuo atveju, jei teritorijoje bus paklota skalda, galėsite išvengti įvairių piktžolių augimo, taigi, jums nereikės rūpintis jų ravėjimu, kam neretais atvejais tenka sugaišti iš tiesų nemažai laiko.

Sodų estetika

Akmens skalda neretai yra naudojama ir įvairių augalų „apvadams“. Nors kartais manoma, kad skalda augalams neleis kvėpuoti, tačiau tai nėra tiesa. Veikiau priešingai – tokiu būdu apsaugosite augalus nuo piktžolių, tad jų priežiūra taps kur kas paprastesnė.

Takų apvadai

Dar viena galimybė panaudoti skalda – tai takų apvadai. Kaip jau  minėta anksčiau, dirvožemiui neleis susiplūkti, tad danga tarnaus kur kas ilgesnį laiką.

Automobilių stovėjimo aikštelės

Automobilio stovėjimo aikštelės įrengimas taip pat gali būti atliekamas naudojant skaldą, tačiau tai pareikalaus papildomo dėmesio (tam reikės ir specialaus plastmasinio tinklelio).

Taip pat gali būti naudojama ir tada, kai paprasčiausiai siekiama geriausio estetinio vaizdo. Ši medžiaga neretai naudojama ir tada, kai tiesiog norima papuošti kiemą, ji taip pat pasiteisins tuomet, kai bus norima užtikrinti paprastesnę kapinių priežiūrą, ir t.t. Iš esmės, tereikia fantazijos, ir įsitikinsite patys, kad akmens skalda gali būti panaudojama labai įvairiems tikslams, o jos įsigijimas nepareikalaus ypatingai didelių išlaidų.

Granito paminklų pranašumai

  • Patvarumas dėl savo savybių: didelis kietumas, tankis, atsparumas šalčiui, paminklai yra atsparūs išorinei aplinkai ir gali stovėti daugiau nei 100 metų, neprarandant savybių.
  • Poliravimas lieka nepakitęs daugelį dešimtmečių.
  • Gebėjimas išgraviruoti aukštos raiškos portretus tiesiai ant akmens.
  • Neapsaugotas nuo oro sąlygų, neblunka saulėje, nesugeria drėgmės, nepasidengia samanomis ir pelėsiais.
  • Lengva priežiūra. Pakanka nuvalyti drėgnu skudurėliu ir jis bus kaip naujas.
  • Gebėjimas iškirpti sudėtingas formas.