Labradoras | Paminklų gamyba | Antkapiai

UAB “Labradoras” turi ilgalaikę kapinių priežiūros patirtį. Įmonė laimėjo Vilniaus miesto savivaldybės rengiamus Vilniaus miesto kapinių priežiūros bei administravimo konkursus. Šiuo metu UAB “Labradoras” administruoja, eksploatuoja bei prižiūri Kairėnų ir Liepinės kapines. Liepinės kapinių įrengimas, priežiūra ir kapinių plėtra vykdoma įmonės lėšomis.

Mes teikiame tokias paslaugas: kapaviečių įrengimas ir priežiūra, duobių kasimas, įrankių nuoma, prekyba sijotu juodžemiu, žvakėmis ir gėlėmis.

Laidojimo tvarka.

Nauja kapavietė skiriama ir išduodamas leidimas laidoti:

mirusiojo giminaičiams, sutuoktiniui (-ei) ar kitam laidojimą organizuojančiam asmeniui.

Dokumentai:

1) rašytinis prašymas (prašymą pateikęs asmuo tampa atsakingas už kapavietės priežiūrą);

2) mirties liudijimas (iš santuokų rūmų);

3) Vilniaus miesto savivaldybės leidimas laidoti Vilniaus miesto kapinėse, jeigu velionis buvo ne Vilniaus miesto gyventojas.

Už kapavietės priežiūrą yra atsakingas asmuo, kurio prašymu išduotas leidimas laidoti ir skirta kapavietė. Jo duomenys nurodomi žurnale. Atsakingas už kapavietės priežiūrą asmuo turi kapavietę prižiūrėti arba sudaryti jos priežiūros sutartį su kitais asmenimis, kad kapavietė būtų tvarkinga.

Palaikams laidoti gali būti skiriamos kapavietės:

1) vienam kapui (vienvietė) – 3,75 kv. metro (1,5 x 2,5 m);

2) dviem kapams (dvivietė) – 5,5 kv. metro (2,2 x 2,5 m);

3) trims kapams (trivietė) – 7 kv. metrų (2,8 x 2,5 m).

Leidimas laidoti šeimos kapavietėje yra išduodamas atsakingam už kapavietės priežiūrą asmeniui.

Dokumentai laidojant šeimos kapavietėje:

1) rašytinis prašymas;

2) mirties liudijimas (iš santuokų rūmų);

3) Vilniaus miesto savivaldybės leidimas laidoti Vilniaus miesto kapinėse, jeigu velionis buvo ne Vilniaus miesto gyventojas (Vilniaus miesto savivaldybės leidimas laidoti Vilniaus miesto

kapinėse išduodamas pateikus kapinių administracijos pažymą, kad esamoje kapavietėje yra vietos laidoti palaikus).

Jeigu asmuo, įrašytas žurnale atsakingu už kapavietės priežiūrą, miršta arba dėl kitų priežasčių negali rūpintis kapavietės priežiūra, jo giminaičiai, sutuoktinis (-ė) arba kapavietėje palaidotų mirusiųjų giminaičiai ir sutuoktinis (-ė) turi susitarti, kas bus atsakingas už kapavietės priežiūrą, ir raštu apie tai pranešti kapinių prižiūrėtojui. Kapinių prižiūrėtojas žurnale padaro reikiamus pakeitimus.

Daugiau informacijos rasite:

Kapinių tvarkymo taisyklėse ČIA Paminklo statymo taisyklės

Svarbu

Paminklo statymo darbai gali būti vykdomi tik dalyvaujant atsakingam už kapavietės priežiūrą asmeniui.

Paminklus ir kitus kapaviečių statinius pagal projektus, suderinus su Kairėnų arba Liepinės kapines prižiūrinčios įmonės architektu, stato UAB “Labradoras” partneriai, t.y. įmonės, sudariusios bendradarbiavimo sutartis.

Ištrauka iš „Kapaviečių statinių statymo Vilniaus miesto kapinėse taisyklių“:

1. Kapavietėse gali būti šie statiniai:

1.1. Paminklas iš natūralaus ar dirbtinio akmens iki 1,2 m aukščio (nuo žemės paviršiaus, įskaitant cokolio aukštį) ir iki 1,5 m pločio, kai paminklas komponuojamas iš dviejų akmens dalių, kurių viena nuo kitos yra nutolusi mažiau negu 50 cm, jos sujungiamos dekoratyviniu elementu (kalto ar lieto metalo ažūrine kompozicija, kryžiumi, “saulute” ir pan.);

1.2. Stulpo, obelisko, kryžiaus, koplytstulpio formos paminklas iš natūralaus ar dirbtinio akmens arba medžio iki 2,0 m aukščio, neskaičiuojant kryžiaus ar “saulutės” formos viršūnės;

1.3. Skulptūrinės kompozicijos paminklas iš natūralaus ar dirbtinio akmens, kalto arba lieto metalo (ar jų derinių), turintis trijų matavimų skulptūrinės, portretinės ar dekoratyvinės erdvinės plastikos pavidalą.

2. Kapaviečių statinius statyti turi teisę juridiniai ir fiziniai asmenys pagal nustatyta tvarka patvirtinus projektus.

4. Kapaviečių statinių projektų atitikimą taisyklėms tikrina:

4.1. Miesto kapines prižiūrinti ir tvarkanti įmonė ar bendrovė.

7. Kapavietėse esantys statiniai ir želdiniai (kai jie nustatyta tvarka įregistruoti kapinių priežiūros įmonėje ar bendrovėje) yra juos įrengusių juridinių arba fizinių asmenų nuosavybė.

Daugiau informacijos rasite:

Kapaviečių statinių statymo Vilniaus miesto kapinėse taisyklėse ČIA

Paminklai kapams

Visada tikimasi, kad paminklai kapams ne tik atrodys estetiškai, bet taip pat bus ilgaamžiai bei nereikalaujantys daug priežiūros.[

Taigi, nieko keisto, kad dažnai keliamas klausimas, kur įsigyti tokios produkcijos. Įvairių bendrovių, galinčių pasiūlyti paminklus, tikrai nestinga, tad apsispręsti ne visada yra paprasta. Tą padaryti galėsite kur kas greičiau, jei atkreipsite dėmesį į kelis svarbiausius kriterijus – tai palengvins paiešką, ir leis paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą.

Vietovė, kurioje siūlomi paminklai

Paminklai kapams gali būti parduodami tik tam tikrame konkrečiame mieste, arba gali būti siūlomas pristatymas ir į kitas apskritis. Paiešką galėsite pagreitinti, jei apsiribosite tam tikrais miestais, kuriuose yra prekiaujama paminklais. Pagal tam tikrus raktažodžius, tokius kaip paminklai Vilniuje ir pan., tikrai greitai galėsite rasti įmonių, kurios siūlo tokią produkciją konkrečiame mieste, taigi, rasti tinkamiausią pasirinkimą galėsite paprasčiau.

Paminklų kainos

Taip pat visada svarbu ir tai, kad paminklo kaina būtų pakankamai palanki, tad galima palyginti, kokias kainas yra nustačiusios skirtingos šią produkciją siūlančios bendrovės. Pagal tam tikrus raktinius žodžius (pavyzdžiui, paminklai kaina) labai greitai galima rasti įmonių, kurios skelbia informaciją apie šią produkciją, tad kainų palyginimas tikrai nebus labai keblus.

Peržiūrėkite paminklų pavyzdžius

Renkant paminklą estetika paprastai yra vienas svarbiausių kriterijų, tad verta peržiūrėti įvairių įmonių atliktus darbus. Dažnas paminklų pardavėjas turi savo internetinę svetainę, kurioje ne tik skelbiama informacija apie parduodamą produkciją, bet taip pat pateikiamos ir pagamintų paminklų nuotraukos, kurias peržiūrėję galėsite nuspręsti, ar tam tikra kompanija tikrai puikiai pateisintų lūkesčius.

Ieškokite atsiliepimų

Paminklų kokybė bei ilgaamžiškumas priklauso ne vien tik nuo to, iš kokių medžiagų jie pagaminti. Taip pat ne ką mažiau svarbu ir tai, kaip paminklai kapams yra gaminami, todėl verta pasidomėti, kaip įvairių bendrovių gaminius vertina klientai. Nors vien tik atsiliepimais aklai pasikliauti tikrai nereikėtų (juk niekam ne paslaptis, kad neigiamus komentarus neretai rašo aršūs konkurentai), tačiau tai gali padėti susidaryti tam tikrą nuomonę apie vieną ar kitą įmonę.