Labradoras | Paminklų gamyba | Antkapiai

 

Skalda kapams

Visada norima, kad artimųjų kapai atrodytų tvarkingai, o jų priežiūra nepareikalautų ypatingai daug laiko ir pastangų.Taigi, nieko keisto, kad skalda kapams yra tikrai dažnas pasirinkimas, kuris gerokai palengvina kapinių priežiūrą. Skalda gali būti įvairaus stambumo bei įvairių spalvų, tad tikrai visais atvejais bus galima rasti tinkamiausius pasirinkimus. Kai norima pasiekti kuo geresnį estetinį vaizdą, pasiteisina kelių skirtingų spalvų skaldos derinimas – tereikia panaudoti specialią plėvelę ar bortelius, ir tą padaryti tikrai nebus labai sudėtinga. Vis dėlto, gana dažnais atvejais kyla klausimas, kokius skaldos pardavėjus vertėtų pasirinkti – įvairių galimybių šiuo metu yra ne taip ir mažai, taigi, kaip atrasti pačią tinkamiausią?


Palyginkite pardavėjų nustatytus įkainius

skalda kapams

Dažnais atvejais keliamas klausimas, kiek gali kainuoti skalda kapams. Šis klausimas ypatingai aktualus tada, kai reikalingas skaldos kiekis yra tikrai nemažas, tad verta pasidomėti, kokius įkainius yra nustatę skirtingi pardavėjai. Paprastai informaciją apie nustatytas skaldos kainas galima rasti internetinėse pardavėjų svetainėse, tad kainų palyginimas tikrai nebus labai sudėtingas ar reikalaujantis daug laiko.

Kokybė – taip pat labai svarbi

Žinoma, visada norima, kad būtų tikrai kokybiška, todėl galima pasidomėti, kaip apie konkrečių įmonių gaminius atsiliepia klientai. Tikėtina, kad tokios informacijos bus galima rasti internetinėje erdvėje: atsiliepimai gali būti paliekami kompanijų internetiniuose puslapiuose, taip pat įvairiuose įmonių kataloguose, ir t.t. Rekomendacijų, kokių bendrovių skaldą pasirinkti, rasite specializuotuose forumuose, ir t.t. Tam tikrais atvejais rekomendacijų gali pateikti ir draugai ar giminaičiai, taigi, visada galite prašyti atsiliepimų.

Kur įsikūrusi skaldą parduodanti bendrovė?

Jei skaldą planuojate gabenti savarankiškai, gali būti svarbu ir tai, kokioje vietovėje yra įsikūrusi tokią produkciją siūlanti įmonė. Dažnais atvejais yra svarbu tai, kad kelionės trukmė nebūtų labai ilga, taigi, įvertinkite, ar skalda kapams yra parduodama pakankamai patogioje vietoje. Didžioji dalis skaldą siūlančių įmonių gali pasiūlyti šios produkcijos transportavimą, taigi, nekils jokių nepatogumų.

Ieškodami skaldos pardavėjų įvertinkite šiuos svarbiausius kriterijus, ir tai tikrai padės atrasti pačias palankiausias pasirinkimo galimybes.

 

Akmens skalda

 

Akmens skalda – tai ekologiška ir nebrangi medžiaga, kurios panaudojimo būdų galima išskirti ne taip ir mažai. Palanku tai, kad galima rinktis iš įvairių akmens skaldos spalvų, galima išdėlioti tikrai įspūdingas mozaikas, kurios namų aplinkai suteiks dar daugiau išskirtinumo. Būdų, kaip galima panaudoti akmens skaldą, galima išskirti ne taip ir mažai, taigi, kurie jų galėtų geriausiai pasiteisinti?

Takai ir takeliai

akmens skalda

Jei nusprendžiama takus kloti plytelėmis, jau po pirmųjų poros metų tenka pastebėti įvairius pažeidimus (dirvožemis susiplūkia). Jei takai bus padengti akmens skalda, tokių problemų galėsite išvengti – šią medžiagą galėsite panaudoti net ir labai akmeningose vietovėse.  Jei nuspręstumėte pakeisti takų ar takelių vietą, tą padaryti tikrai nebus sudėtinga, jei bus naudojama skalda.

Apsauga nuo piktžolių

Niekam ne paslaptis, kad gali padėti išvengti įvairių piktžolių augimo. Tuo atveju, jei teritorijoje bus paklota skalda, galėsite išvengti įvairių piktžolių augimo, taigi, jums nereikės rūpintis jų ravėjimu, kam neretais atvejais tenka sugaišti iš tiesų nemažai laiko.

Sodų estetika

Akmens skalda neretai yra naudojama ir įvairių augalų „apvadams“. Nors kartais manoma, kad skalda augalams neleis kvėpuoti, tačiau tai nėra tiesa. Veikiau priešingai – tokiu būdu apsaugosite augalus nuo piktžolių, tad jų priežiūra taps kur kas paprastesnė.

Takų apvadai

Dar viena galimybė panaudoti skalda – tai takų apvadai. Kaip jau  minėta anksčiau, dirvožemiui neleis susiplūkti, tad danga tarnaus kur kas ilgesnį laiką.

Automobilių stovėjimo aikštelės

Automobilio stovėjimo aikštelės įrengimas taip pat gali būti atliekamas naudojant skaldą, tačiau tai pareikalaus papildomo dėmesio (tam reikės ir specialaus plastmasinio tinklelio).

Tip pat gali būti naudojama ir tada, kai paprasčiausiai siekiama geriausio estetinio vaizdo. Ši medžiaga neretai naudojama ir tada, kai tiesiog norima papuošti kiemą, ji taip pat pasiteisins tuomet, kai bus norima užtikrinti paprastesnę kapinių priežiūrą, ir t.t. Iš esmės, tereikia fantazijos, ir įsitikinsite patys, kad akmens skalda gali būti panaudojama labai įvairiems tikslams, o jos įsigijimas nepareikalaus ypatingai didelių išlaidų.